3 w 1 ciekawa propozycja od LG

Standard

Piekarnki LG MP-9297 MLC SolarCUBE

Piekarnki LG MP-9297 MLC SolarCUBE

Firmę LG i jej hasło reklamowe “Life’s Good'” kojarzymy przede wszystkim z telewizorami LCD lub też telefonami komórkowymi. Jadnak firma ta proponuje też nam ciekawe rozwiązania w sferze sprzęty AGD. Opisywaliśmy już pralkę Allergy Care pomagającą nam walczyć z alergią. Innym ciekawym rozwiązaniem jest połączenie cech kilku sprzętów AGD z kuchni w jednej obudowie.

Sprzętem tym jest piekarnik SolarCUBE MP-9297MLC, łączy on w sobie trzy funkcje:

 1. Piekarnika elektrycznego z funkcją termoobiegu
 1. Kuchenki mikrofalowej wykorzystujący fale świetlne
 1. Opiekacza wykorzystujący zaawansowany system grzałek

Tak więc w jednej obudowie piekarnika o pojemności 32 (l) zmieściliśmy trzy urządzenia. Pozostałe wolne miejsce w kuchni mogą teraz zastąpić inne sprzęty AGD na które wcześniej byśmy nie mieli miejsca jak na przykład ekspres do kawy.

Trzy razy szybciej

Dzięki połączeniu w tym urządzeniu nowych technologi przyrządzanie potraw trwa znacznie krócej. W trybie pracy “kombinowanego” gotowania czas przygotowywania potraw skraca się nawet 3 krotnie. Przykładowo pieczenie “pieczeni wieprzowej” w tradycyjnym piekarniku trwa około dwóch godzin natomiast w SolarCUBE zajmie to nam tylko około pół godziny. A przyrządzenie kurczaka pieczonego zajmie nam tylko 30 minut w porównaniu z półtora godziny pieczeniem tradycyjnie. Dzięki tak krótkiemu czasowi przygotowywania potrawy cechują się lepszymi walorami smakowymi.

Technologii światła

W jaki sposób osiągnięta takie rezultaty, mianowicie zastosowano w tym urządzeniu lampy halogenowe, których to światło imituje promienie słoneczne a wytworzone przez nie ciepło koncentruje się na przygotowywanej potrawie. Dzięki temu energia pochłaniana przez grzane potrawy jest znacznie lepiej niż podczas tradycyjnego pieczenia. Przekłada się to od razu na zużycie energii, w przypadku piekarnika SolarCUBE oszczędności sięgają 50 %. Przyrządzenie wyżej wymienionych potraw zamiast 2,6 kWh w wypadku pieczeni zużyjemy tylko 1,3 kWh a piecząc kurczaka potrzebujemy 0,7 kWh zamiast 1,5 kWh.

Efektywne pieczenie

W piekarniku LG MP-9297MLC zastosowano również system wewnętrznej cyrkulacji powietrza. System termoobiegu został tak zaprojektowany aby zwiększyć efektywność przyrządzanych potraw oraz zmniejsza poziom hałasu pracującego wentylatora. Podgrzewane są one w sposób równomierny poprzez obieg gorącego powietrza, tak więc nie będziemy już musieli obracać naszych sztuk mięsa. Przyczynia się to też do oszczędności czasu i polepszenia walorów smakowych.

Jeszcze zdrowiej – gotowanie na parze

Do piekarnika LG dołączono STEAM CHEF zestaw pozwalający gotowanie na parze. Specjalna konstrukcja tego zestawu zapobiega oddziaływaniu mikrofal bezpośrednio na przygotowywane danie – w specjalnym talerzu gotująca się woda przechodzi w parę szybko i równomiernie podgrzewającą posiłek. Gotując na parze mamy pewność, że wartości odżywcze i walory smakowe zostaną zachowane.

Zaokrąglone wnętrze

Wnętrze piekarnika wykonane jest ze stali nierdzewnej-szlachetnej a wewnętrzne zaokrąglone kształty zwiększą koncentracje emitowanego ciepła na przygotowywanej potrawie i zdecydowanie ułatwiają czyszczenie wnętrza.

Łatwośc obsługi

Sterowanie SolarCUBE odbywa się za pomocą wysoko kontrastowego dotykowego ekrany LCD zintegrowany z drzwiczkami, który ułatwia obsługę urządzenia i dodaje naszej kuchni “ciekawości”. Natomiast inteligentny system programowania przyczynia się do jeszcze łatwiejszego użytkowania tego sprzętu.

Piekarnik SolarCUBE został zdobywcą głównej nagrody Red Dot Design Award w konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Forum Designu.

Specyfikacja piekarnika LG MP-9297MLC SolarCUBE:

 • pojemność [l]: 32
 • moc całkowita [W]: 2700
 • liczba stopni mocy mikrofal: 5
 • sterowanie elektroniczne
 • Wymiary W x S x G(mm): 363x527x472
 • Wyposażenie dodatkowe

 • zestaw do gotowania na parze STEAM CHEF
 • taca do pieczenia
 • ruszt
 • książka kucharska