Co to jest Silver Nano

Standardowoczesny design, trwałość, skuteczność, ekonomiczność, energooszczędność to cechy niezbędne dla każdego sprzętu AGD, ale już niewystarczające, aby zaspokoić wszystkie potrzeby współczesnego konsumenta. Dlatego Samsung poszedł krok dalej – swój najnowszy sprzęt AGD wzbogacił o jeszcze jedną, bardzo ważna cechę – działanie pro-zdrowotne. Nowy sprzęt wyposażony jest w unikalną technologię Silver Nano Health System, która wykorzystuje antybakteryjne działanie srebra i dzięki swojej mocy bakteriobójczej otacza nasze codzienne życie strefą ochronną.

Antybakteryjne i antyseptyczne właściwości srebra są znane i powszechnie stosowane w życiu codziennym już od czasów starożytnej Grecji, kiedy m.in. woda przechowywana była w srebrnych dzbanach. W średniowiecznej Europie arystokracja mogła uchronić się przed szerzącymi się zarazami dzięki temu, że na co dzień korzystała ze srebrnej zastawy i sztućców. W Indiach łatwo psujące się pożywienie przechowywano owinięte w srebrne arkusze. Natomiast na Dzikim Zachodzie sterylizowano mleko wrzucając do naczynia, w którym je przechowywano, srebrną monetę.

Najnowsza technologia opracowana przez firmę Samsung rozkłada srebro do nano cząsteczek (o rozmiarach jednej tysięcznej ludzkiego włosa) i wykorzystuje jego antybakteryjne właściwości, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii w najbardziej narażonym na to sprzęcie AGD – lodówkach, pralkach, klimatyzatorach i odkurzaczach. Technologia Silver Nano Health System jest nie tylko całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia, ale również zapewnia nam strefę ochronną, aby nasze życie było wolne od szkodliwych bakterii i zarazków.

Pralki Silver Nano

Pralka z technologią Silver Nano

Dzięki pralkom z zastosowaniem technologii Silver Nano pozbędziemy się z naszych ubrań nie tylko brudu i plam, ale również milionów bakterii, które na co dzień je zamieszkują, narażając nasze zdrowie. Pralki Silver Nano zawierają dwie płytki srebra, o zawartości srebra wynoszącej 99,9%, które w procesie elektrolizy przetwarzane jest w miliony nano cząsteczek srebra. Cząsteczki te wraz z wodą dostają się do prania i płukania, w czasie których usuwają około 650 różnych rodzajów bakterii, zapewniając prawie 100 procentową dezynfekcję i ochronę antybakteryjną, która działa aż do 30 dni.

Oprócz bakterii, system Silver Nano usuwa również nieprzyjemne zapachy pranych rzeczy, zabijając powodujące ich powstawanie komórki grzybów. Prane rzeczy są także odporne na absorbowanie zapachów przez miesiąc od prania.

Pralki Silver Nano firmy Samsung doskonale sterylizują ubrania i zapewniają pełną ochronę antybakteryjną nawet w niskich temperaturach, przy których działanie bakteriobójcze jest identyczne jak przy gotowaniu w zwykłych pralkach.

Dzięki tej metodzie prane rzeczy nie niszczą się jak podczas gotowania, zachowują ochronę antybakteryjną oraz nie absorbują zapachów aż do miesiąca od momentu prania. Pralki z systemem Silver Nano to także ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ piorąc w niskiej temperaturze (sterylizacja Silver Nano wyklucza konieczność stosowania wysokotemperaturowego prania) zużywają mniej energii.

Lodówki Silver Nano

Lodówka z technologią Silver Nano

Lodówki bywają bardzo często siedliskiem wielu bakterii. Im dłużej przechowujemy żywność, tym większe szanse, że w naszej lodówce, mimo niskiej temperatury, rozmnaża się wiele niebezpiecznych dla zdrowia bakterii np. gronkowiec złocisty. Aby temu zapobiec, wnętrze lodówek Silver Nano zostało pokryte warstwą nano-srebra. Nano jony srebra, krążąc wraz z zimnym powietrzem wewnątrz lodówki, niszczą szkodliwe bakterie i zapobiegają ich rozmnażaniu się aż w 99,9%. Dzięki temu lodówki Silver Nano mają wyjątkową zdolność do utrzymywanie żywności w doskonałym stanie przez dłuższy czas.

Samsung Electronics

Samsung jest od wielu lat liderem w rozwijaniu pro-zdrowotnej i przyjaznej dla środowiska elektroniki użytkowej, wszystko po to, aby stale wychodzić naprzeciw pro-zdrowotnym oczekiwaniom klientów. Samsung utrzymuje się w czołówce rynku poprzez stałe badania oraz rozwój nowych produktów najwyższej jakości, które na pierwszym miejscu stawiają zdrowie konsumenta i troskę o jego środowisko.

adwokat lodz