Lodówka Electrolux z dozownikiem wody i filtrem Brita

Standard

Cłodziarko-zamrażarka Electrolux ERB 36405X z dozownikiem Brita

Cłodziarko-zamrażarka Electrolux ERB 36405X z dozownikiem Brita

Człowiek składa się w ponad 60% z wody, która jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wszystkich procesów życiowych w organizmie. Już 10%-owy niedobór wody wpływa negatywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dzienne zapotrzebowanie organizmu na wodę waha się od 2 do 3 litrów na dobę w zależności od stopnia wysiłku. Dlatego picie jej to nie moda ani trend, a zwykła konieczność.

Woda wodzie nierówna

W Europie coraz większą popularność zyskują wody butelkowane. Strach przed zanieczyszczoną wodą z kranu oraz wiara w dobroczynne działanie wody sprzedawanej w butelkach wpływają na to, że z roku na rok zwiększa się jej spożycie. Tymczasem nie wszystko, co można kupić na rynku, jest bogatsze w niezbędne dla organizmu minerały, niż zwykła woda z kranu. Wody butelkowane dzielimy na mineralne, źródlane, stołowe i lecznicze. Ich skład powinien być wyszczególniony na etykiecie, jednak do porównania potrzebna jest też wiedza w jakich ilościach potrzebujemy poszczególnych minerałów oraz jakie mają one właściwości.

Wody mineralne (o mineralizacji powyżej 1000 mg/l) uzupełniają niedobory pierwiastków w organizmie. Eksperci są jednomyślni co do tego, że wpływ wody na organizm zależy właśnie od stężenia cennych minerałów rozpuszczalnych w wodzie: magnezu (powyżej 50 mg/l), wapnia (powyżej 150 mg/l), wodorowęglanów (powyżej 600/l). Jednak po weryfikacji etykiet wód dostępnych na naszym rynku, okazuje się, że nie wszystkie mają takie wartości.

Wody źródlane zawierają na tyle mało składników mineralnych, że nie mają specjalnego wpływu na nasze zdrowie. Natomiast przy dużym spożyciu, mogą osłabić organizm, rozrzedzając zawarte w nim elektrolity i wypłukując składniki mineralne. Natomiast wody stołowe, to wzbogacone, głównie w magnez i wapń, wody źródlane lub wodociągowe. Nie posiadają one jednak wodorowęglanów.

Wody lecznicze o wysokiej zawartości składników mineralnych, powinny być konsumowane rozważnie, najlepiej po konsultacji z lekarzem. Do tego typu wód należą: solanki, które regulują wydzielanie soków trawiennych, wody alkaliczne (szczawy) o naturalnej zawartości dwutlenku węgla i metali alkalicznych (dedykowane osobom z dolegliwościami żołądkowymi, jelit i wątroby) oraz wody siarczane i siarczkowe, działające odtruwająco, moczopędnie.

Znając już przynajmniej podstawowe właściwości wody, należy zadać sobie pytanie, czy woda z kranu będzie produktem w czymkolwiek ustępującym markowym wodom mineralnym. Jakość wody wodociągowej w naszym kraju, według informacji jaką podaje MPWiK na swojej stronie internetowej, odpowiada w pełni normom prawa polskiego i europejskiego. Są to takie same normy, jak dla butelkowanych wód źródlanych. Przy tym MPWiK wykonuje około 250 000 analiz wody rocznie. Ponadto, montując nowoczesny filtr w domu, mamy dodatkowo uzdatnioną wodę. Woda przefiltrowana nowoczesnym filtrem ma nie tylko zredukowaną zawartość metali ciężkich, ale także substancji wpływających negatywnie na jej zapach i smak.

Chłodziarko- zamrażarki Electrolux Brita/

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej rzeczywistości oraz wymaganiom konsumentów, Electrolux stworzył chłodziarko -zamrażarkę z zamontowanym w drzwiach filtrem BRITA Maxtra i dozownikiem wody.

Filtr BRITA Maxtra skutecznie oczyszcza wodę z kranu z zanieczyszczeń kanalizacyjnych i zapachu chloru. Wkład zamontowany jest w kanistrze znajdującym się wewnątrz chłodziarko – zamrażarki. Pojemnik pozwala przechować cztery litry wody. Na jego wieku znajduje się elektroniczny wskaźnik, informujący o konieczności uzupełnienia zbiornika. W drzwiach chłodziarki zamontowano wygodny dozownik. Rozwiązanie zaproponowane przez Electrolux zapewnia łatwy dostęp do czystej, świeżej i schłodzonej wody przez cały czas, bez konieczności kupowania dużej ilości wody butelkowanej. W celu utrzymania czystej wody, producenci zalecają wymianę filtra BRITA Maxtra raz na cztery tygodnie.

Obydwie dostępne na polskim rynku chłodziarko – zamrażarki Electrolux Brita mają klasę energetyczną A, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska i zapewniają mniejsze rachunki za energię.

Dane techniczne:

 • zamrażarka na dole / 3 szuflady, taca do zamrażania
 • klasa energetyczna: A
 • system Frost Free – produkty dłużej zachowują świeżość, a urządzenia nie trzeba rozmrażać
 • poziom hałasu: 42 dB(A)
 • zdolność zamrażania 10kg/24h
 • podajnik wody z filtrem BRITA
 • sterowanie elektroniczne, wyświetlacz LCD
 • oświetlenie halogenowe
 • T-alarm LS – lampka kontrolna i sygnał dźwiękowy sygnalizujące wzrost temperatury
 • funkcje szybkiego zamrażania i intensywnego chłodzenia
 • podwieszana połka na butelki
 • SDD system domykania drzwi
 • szklane półki
 • kolor: srebrny

Na rynku dostępne są modele:

ENB 35405S
pojemność: 342l (251+91),
wymiary WSG: 185×59,5×63,2 cm
zużycie energii: 1,027 kWh/d

ERB36405X
pojemność: 337( (245+92),
wymiary WSG: 185×59,5×63,2 cm
zużycie energii: 1,027 kWh/d

ENB 39405S
pojemność: 384l (293+91)
wymiary WSG: 201×59,5×63,2 cm
zużycie energii: 1,085 kWh/d