Nowy sposób suszenia w pralce Electrolux

Standard

Czy tak będziemy suszyli sweterki w przyszłości?

Czy tak będziemy suszyli sweterki w przyszłości?

Firma Electrolux w połowie kwietania 2009 roku wprowadzi na polski rynek nową pralkę o nazwie Calima. Nie było by w tym nic szczególnego gdyby nie zastosowanie nowego sposobu suszenia wypranych rzeczy. W pralce Electrolux Calima zamontowano w górnej części wysuwany blat do suszenia, pozwalający na przyspieszenie procesu suszenia.

Pralka Electrolux Calima

Wypranie ubrań nie będzie problemem zwłaszcza, że Calima ma wszystkie funkcje nowoczesnych pralek Electrolux, takie jak możliwość wyboru czasu trwania cyklu prania – Time Manager, bezpośredni natrysk Direst Spray, wysoką klasę energetyczną A+ oraz najwyższą klasę skuteczności prania A. Programy specjalne do wełny, jedwabiu, bielizny, jeansu oraz prania ręcznego pozwolą na wybór optymalnych dla danej tkaniny parametrów prania.

Zasada działania procesu suszenia w prakce Electrolux Calima

Unikalna powierzchnia susząca znajduje się na górze pralki Calima. Po wysunięciu dodatkowej części zmieszczą się na niej również większe rzeczy, jak ręcznik, duży wełniany sweter, czy spodnie. Wystarczy umieścić rzecz, którą chcemy wysuszyć na specjalnym blacie, ustawić odpowiedni rodzaj materiału i temperaturę, a urządzenie dobierze czas konieczny do wysuszenia tkaniny. Ciepłe powietrze wydostaje się z małych otworków umieszczonych na całej powierzchni suszącej pralki Calima. Wśród specjalnych programów do suszenia są m.in. program do wełny oraz program do delikatnych tkanin.

Ciekawe jak to w praktyce się sprawdzi?

Niestety nie możemy przedstawić jeszcze dokładnych parametrów tej pralki, musimy poczekać do premiery.