Płyta gazowa Ardo F90 VGX

Standard

Płyta gazowa ARDO F90 VGX

Płyta gazowa ARDO F90 VGX

Na rynku wybór płyt grzewczych jest olbrzymi zaczynając od gazowych, elektrycznych poprzez stalowe, szklane po ceramiczne, indukcyjne, od 1 do 6 pól grzejnych. W cenie od kilku set do kilka tysięcy złotych. Zdecydować się na jakiś konkretny model jest w pierwszej chwili naprawdę ciężko. W klasie tańszych płyt znajduje się płyta gazowa pięcio-palnikowa ARDO F90 VGX.

Jest to płyta przeznaczona dla tradycjonalistów czyli osób dla których gotowanie, pieczenie odbywa się tylko na “żywym” ogniu. Do tradycyjnych czterech palników na płycie dodano piąty tak zwany Korona – palnik potrójny umieszczony z lewej strony płyty. Jest on bardzo przydatny gdy smażymy na dużej patelni lub bawimy się w chińskiego kucharza i używamy patelni typu WOK, duża “powierzchnia” płomienia równomiernie i szybko podgrzewa naczynia. Przy pięcio-palnikowej płycie pozbywamy się “tłoku” na płycie, znacznych długości płyty bo aż 90 cm pozwala na łatwiejsze jej zagospodarowanie, tak aby garnki nie “przepychały”” się między sobą. A wszystkie naczynia są stabilnie utrzymywane na trzech solidnych, żeliwnych rusztach.

Palnikami sterujemy przy pomocy pięciu bardzo estetycznych i wygodnych pokręteł, w których ukryto zapalarki do gazu, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednym ruchem ręki uruchamiamy palnik. Wymaga jest jedynie podpięcia płyty do źródła napięcia 230V.

Sama płyta wykonana jest ze szlachetnej stali nierdzewnej o wymiarach 86 cm x 51 cm. Zadbano również o nasze bezpieczeństwo zaopatrując tą płytę w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które odcina jego dopływ do palników w momencie przypadkowego zgaśnięcia płomienia (zalanie palnika lub silny podmuch powietrza).

W przypadku gdy nie zależy nam na konkretnym producencie sprzętu AGD, a upatrzyliśmy sobie już konkretnej np. zmywarki i nie wyznajemy zasady by cały sprzęt w kuchni był jednej firmy płyta ta dzięki swej przystępnej cenie (ok 900zł) jest godna polecenia.