Płyta indukcyjna ARDO

Standard

Płyta indukcyjna ARDO PI 58 FI

Płyta indukcyjna ARDO PI 58 FI

Płyta indukcyjna PI 58 FI marki ARDO została wyposażona w sensorowy panel sterowania, który dzięki umieszczeniu pomiędzy dolnymi polami grzewczymi umożliwia szybkie i niezawodne sterowanie poszczególnymi polami. Płyta posiada także funkcję BOOSTER, czyli proces przyśpieszonego gotowania – pole grzewcze pracuje np. przez 5 minut na najwyższym dopuszczalnym poziomie mocy grzania i z maksymalną wydajnością, co pozwala na bardzo szybkie osiągnięcie wysokiej temperatury przygotowywanej potrawy.

Płyta podczas pracy nie nagrzewa się w sposób znaczący, gdyż promiennik przekazuje 90% pobranej energii bezpośrednio do naczynia – dla przykładu zagotowanie 1 litra wody na polu indukcyjnym trwa około 4 min. Dla porównania w przypadku użycia pola Hi-Light w tradycyjnej kuchni ceramicznej, zagotowanie tej samej ilości wody trwa do 8 min. Istotne jest również, że płyta indukcyjna bardzo precyzyjnie, niemal natychmiast reaguje na wprowadzone przez nas zmiany w poziomie mocy grzania.

Płyta indukcyjna ARDO PI 58 FI, to nie tylko wysoka oszczędność w eksploatacji ale również bezpieczeństwo podczas gotowania.

  • Przy zalaniu płyty, system SAFETY LOCK działa automatycznie wyłączając ją po 10 sekundach.
  • W momencie kiedy na płycie znajduje się niewłaściwe naczynie minimalnie o 10% większe lub o 40% mniejsze od pola, uruchamia się blokada płyty, która wyposażona jest w tzw. czujnik magnetyczny.
  • Model ten posiada również specjalny czujnik, który chroni system przed przegrzaniem.
  • Przy temperaturze powyżej 65° C po wyłączeniu pola zapala się wskaźnik ciepła resztkowego.
  • Dodatkowo w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas eksploatacji, płytę PI 58 FI wyposażono w specjalny przycisk KID LOCK, który chroni przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia przez dzieci.

    Płyta indukcyjna „domino” PI 29 FI

    Płyta indukcyjna ARDO występuję również w wariancie dwupalnikowym. Nowa płyta indukcyjna „domino” PI 29 FI została zaprojektowana z myślą o tzw. „singlach” i osobach, które nie poświęcają zbyt dużo czasu na gotowanie. Model „domino” jest bezkonkurencyjny w kuchniach o małym metrażu. Wyjątkowość tego produktu polega na jego wymiarach, jedyne 29 cm szerokości urządzenia, to naprawdę niewiele, przy wyposażeniu we wszystkie standardy technologiczne, co gwarantuje poczucie komfortu oraz energooszczędne funkcjonowanie.