Zobacz jak zmywarka może oszczędzać środowisko

Standard

Zmywarka DFN 71040S potrzebuje tylko 9l wody na cykl.

Zmywarka DFN 71040S potrzebuje tylko 9l wody na cykl.

W ciągu roku spędzamy przy zlewozmywaku dziesiątki godzin, zużywamy tony wody i marnujemy mnóstwo energii. Nie służy to naszym dłoniom, środowisku naturalnemu, ani domowemu budżetowi. Firma BEKO podpowiada jak wiele możemy zaoszczędzić decydując się na zakup nowoczesnej zmywarki.

Zmywarki przyjazne środowisku

ożna zapytać, czy zmywarki są przyjazne środowisku? Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Bonn jednoznacznie pokazują, że tak. Przeciętna zmywarka do umycia 12. kompletów naczyń potrzebuje 16 litrów wody i około 1 kWh. Gdybyśmy te same naczynia umyli ręcznie, zużyjemy około 100 litrów wody, a do jej podgrzania ponad dwa razy więcej energii. Zakładając, że zmywamy 200 razy w ciągu roku daje to oszczędność 319 kWh energii i 19 ton wody. Nowoczesna zmywarka, BEKO DFN 71040S zużywa jedynie 9 litrów wody na cykl, a więc jest jeszcze oszczędniejsza niż te, które wzięto pod uwagę podczas powyższego badania. Podczas jego trwania zbadano także oszczędność czasu – włożenie i wyjęcie naczyń do zmywarki zajmuje średnio 20 minut, podczas gdy zmywanie ręczne trwa czterokrotnie dłużej. Dzięki zmywarce w ciągu roku możemy zaoszczędzić aż 9 dni! Wyręczając nas w zmywaniu, urządzenia te chronią także nasze dłonie przed oddziaływaniem chlorowanej wody i detergentów wysuszających ich skórę i niszczących paznokcie.

Inne zalety zmywarki

Mycie naczyń w zmywarce jest znacznie bardziej higieniczne. Po pierwsze odbywa się w wysokiej temperaturze – nawet 70° C. Ręcznie jesteśmy w stanie zmywać maksymalnie w temperaturze 43° C. Wybrane modele zmywarek BEKO zapewniają skuteczne, higieniczne czyszczenie na poziomie 99,99 %, co potwierdza uzyskany przez nie niemiecki atest LGA. Zastosowano w nich specjalną antybakteryjną uszczelkę drzwi, program Babycare z bardzo dokładnym systemem płukania detergentów oraz specjalne kosze i uchwyty ułatwiające mycie dziecięcej zastawy, czy butelek do karmienia. Funkcję tę docenią szczególnie rodzice małych dzieci, których zastawa powinna być idealnie wypłukana i pozbawiona wszelkich niepożądanych mikroorganizmów.

Aranżacje z wykorzystaniem zmywarek wolnostojących

Wygląd każdej kuchni wymaga doboru sprzętu AGD, który będzie do niej pasował zarówno rozmiarem jak i wyglądem. Jeżeli zależy nam na oszczędności miejsca, możemy wybrać zmywarkę o szerokości 45 cm, taką jak BEKO DFS 1500. Jest to model o podstawowych funkcjach i bardzo prostej obsłudze, który sprawdzi się w mniejszych kuchniach. Wśród modeli wolnostojących większą popularnością cieszą się zmywarki o standardowej szerokości 60 cm. Tu możemy wybierać od najprostszych modeli po najbardziej zaawansowane. W ofercie BEKO znajdują się zarówno modele w białym kolorze np. DFN 6837, jak też srebrne DFN 6837S. Dzięki temu możemy wybrać urządzenie, które najlepiej pasuje do koloru naszych mebli kuchennych, czy do odcienia płytek.

Zmywarki przeznaczone do zabudowy

Z uwagi na najnowsze trendy stylistyczne, sprzęt przeznaczony do zabudowy, w tym zmywarki, są dla firmy BEKO bardzo ważną kategorią produktową. Dają one największe możliwości aranżacyjne, a do naszej kuchennej zabudowy z łatwością dobierzemy urządzenie o właściwej szerokości 45 lub 60 cm. Możemy też zdecydować się na zmywarkę z odkrytym panelem np. DSN 6837 X lub w pełni zintegrowaną np. DIN 5830. To drugie rozwiązanie spodoba się osobom ceniącym minimalizm, ponieważ w zmywarkach tego typu wyświetlacz i przyciski sterujące umieszczone są na górnej krawędzi drzwi. Po ich zamknięciu zmywarka jest idealnie skomponowana z otaczającą ją zabudową.

Zmywarki – zarówno wolnostojące jak i do zabudowy – przestają być traktowane jako urządzenie luksusowe i coraz więcej osób przekonuje się o ich zaletach. Dlatego nie dziwi fakt, że sprzedaż zmywarek w Polsce dynamicznie wzrasta.

Wybrane zmywarki wolnostojące w ofercie BEKO

  • DFN 6837 – zmywarka o szerokości 60 cm, biała
  • DFN 6837S – zmywarka o szerokości 60 cm, srebrna
  • DFN 71040S – zmywarka o szerokości 60 cm, srebrna
  • DFS 1500 – zmywarka o szerokości 45 cm, biała

Wybrane zmywarki do zabudowy w ofercie BEKO

  • DSN 6837X – zmywarka z odkrytym panelem o szerokości 60 cm
  • DSS 2520X – zmywarka z odkrytym panelem o szerokości 45 cm
  • DIN 5830 – zmywarka w pełni zintegrowana o szerokości 60 cm
  • DIS 5830 – zmywarka w pełni zintegrowana o szerokości 45 cm